کاور مبل

ضرورت وجود کاور مبل

یکی از روش هایی که برای محافظت از مبلمان منزل استفاده می شود، دوخت کاور مبل است که روی مبلمان کشیده شده است و روکش مبل وظیفه محافظت از پارچه و چرم روی مبلمان را دارد.

البته اخیراً برخی از مبلمان راحت دارای روکش های زیپ دار هستند که به راحتی از فوم ابری جدا شده و قابل شستشو می باشند، اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که با هر بار شستشو، رنگ و کیفیت روکش داخلی بسیار کاهش می یابد.
امروزه دوخت کاور یا پیراهن مبل به نکات مختلفی بستگی دارد. همچنین در دوخت کاور می توان از ژلاتین یا پارچه استفاده کرد.

کاور مبل زیتونی

انواع کاور مبل

  • کاور مبل ژلاتینی

روکش های مبل ژلاتینی از طلق های نرم و شفاف یا به اصطلاح شیشه های pvc هستند؛ که پس از الگو گرفتن مطابق شکل مبل و صندلی شما برش خورده و دور آن چسب زده می شود.
با استفاده از پیراهن یا روکش مبل ژلاتینی (ژله ای یا طلقی) ضمن داشتن تمیزی و محافظت از مبلمان ، نمای زیبایی از مبلمان خود را نیز خواهید دید و نه تنها کشیدن روکش ژلاتینی از زیبایی آن نمی کاهد بلکه آن را دو برابر می کند.

از دیگر مزایای کاور یا پیراهن مبل ژلاتینی سهولت در نظافت آن است؛ که با پارچه مرطوب به راحتی امکان پذیر است و همچنین عدم توانایی نفوذ گرد و غبار و مایعات مانند آب ، قهوه ، چای ، مرکبات و غیره. . . می باشد.

  • کاور مبل پارچه ای

انواع دیگر روکش مبل شامل پیراهن یا روکش مبل پارچه ای است. از آنجایی که تعمیر و تعویض پارچه های رومبلی هزینه بالایی دارد و انجام آن حتی برای یک سال برای همه خانواده ها امکان پذیر نیست و پس از انجام این کار، در مدت زمان کوتاهی مبلمان دوباره در همان وضعیت قرار می گیرند.

استفاده از مواد شوینده منجر به کهنه شدن زودرس و از بین رفتن رنگ اصلی و لعاب پارچه و نشست فوم مبل می شود. در چنین شرایطی ، بهترین راه استفاده از روکش مبل است ، به خصوص اگر رنگ پارچه مبلمان روشن باشد.

کاور مبل مخملی

اهمیت استفاده از کاور مبل :

پارچه های کاور مبل باید در برابر شستشو مقاوم باشند و در برابر نفوذ آب مقاوم باشد.
در جامعه امروزی، مبلمان نه تنها به عنوان یک کالای لوکس بلکه به عنوان یک کالای اساسی در خانه نیز مورد توجه قرار می گیرد. چند سال پیش ، اگر مبل در خانه ای بود ، فقط در اتاق نشیمن (اتاق مهمان) و در طی سال ملحفه های سفیدی برای محافظت قرار می گرفت و اعضای خانواده اجازه استفاده از آنها را نداشته باشند مگر اینکه مهمانی به خانه آنها مراجعه کند.

اما امروزه اکثر خانواده ها به اصطلاح مبل نشین شده اند و حتی برای بعضی از افراد، مبلمان عملکردهای دیگری مانند تختخواب ، میز ناهار خوری ، میز کار و … پیدا کرده است.

بنابراین، به دلیل وجود گرد و غبار ، آلودگی هوا ، دوده ناشی از پخت و پز، اسباب کشی و کثیف شدن هنگام پذیرایی از میهمانان و همچنین استفاده از سیستم های گرمایشی ، به ویژه بخاری ، شومینه و آبگرمکن در خانه ها ، اگرچه فضای گرم و راحتی خواهیم داشت در فصول سرد سال اما مشکلات دیگری برای خانم خانه پیش خواهد آمد.

کاور مبل مبلمان راحتی و کاناپه

همانطور که می دانید کسانی که مبلمان رنگ روشنی دارند؛ در فکر دوختن کاور مبل برای سرویس مبلمان خود هستند.
به خصوص کسانی که کاناپه و یا مبلمان راحتی دارند خیلی نگران تمیزی آن ها هستند، چون مبل های راحتی بیشتر مورد استفاده واقع می شوند بالطبع بیشتر هم در معرض کثیفی قرار دارند و در صورت چرک شدن نمای خوبی را به خانه نمی دهند .

بسیاری از مشتریان ما علاقه دارند تا مبلمان خود را در شرایطی تمیز نگهداری نمایند و چرک، لک و کثیفی روی مبلمانشان قرار نگیرد، اما در عین حال به دوخت کاور مبل تمایلی ندارند؛ زیرا نمی خواهند که مدل، رنگ و پارچه مبلمانشان نمایی نداشته و پنهان بماند.

مبلمان ایفل این مشکل را حل نموده است. پیشنهاد ما به شما دوخت کاور مبل ژله ای و یا پارچه ای می باشد.
شما می توانید هر رنگ و هر جنس پارچه ای را که دوست دارید، انتخاب نموده و مجموعه ما برای شما کاور مخصوص به مبلمانتان را طراحی خواهد کرد.
برای درک بهتر می توانید تصاویر موجود در پایین مطلب را مشاهده نمایید ؛ که همگی نمونه کارهای مجموعه ما هستند .

فواید کاور مبل

کاور مبل در عین تمیز نگه داشتن مبلمان شما، نمای کلی دکوراسیون شما را نیز حفظ می کند.
کارشناسان مجموعه ایفل با اندازه گیری دقیق مبلمان شما کاور مبل را خواهند دوخت و این کار مخصوص مبلمان شما انجام خواهد شد.

یکی دیگر از مزیت های پیراهن مبل ژله ای این است که؛ در صورت ریختن مایعات مثل چای، شربت و… روی مبلمان، کاور موجود رطوبت را از خود عبور نمی دهد و هیچ اسیبی به پارچه مبلمان شما نخواهد رسید.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در ارتباط بوده و با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

09367024632
021-77207750

 

 

 

کاور مبل ارزان

 

بهترین کاور مبل

Call Now Button