وبلاگ

flower-printed-stretch-sofa-covers-furniture

آموزش گام به گام دوخت پیراهن مبل سلطنتی و راحتی

امروزه مبلمان در طراحی و فضای داخلی خانه از جایگاه بی نظیری برخوردار است که برای حفظ زیبایی و جلوگیری از فرسودگی آن باید توجه ویژه ای داشت. یکی از راه حل های مفید و کم هزینه استفاده از روکش مناسب برای مبل است ، بنابراین برای نگهداری وسایل باید دوخت پیراهن مبل سلطنتی و راحتی را بیاموزید. استفاده از روکش های مبل مانند کوسن های مبل کاملاً سلیقه ای است و می توان آن را مانند بالش ، پرده ، کوسن ، تخت و … با مقداری ملحفه یا پارچه ساده دوخت.

با توجه به اینکه مبلمان گران قیمت در مدت زمان کوتاهی قابل تعویض نیست ، بنابراین لازم است برای تمیز نگه داشتن و حفظ زیبایی آن اقدامات مناسب انجام شود ، استفاده از روکش مبل گزینه بسیار مناسبی است. بنابراین انتخاب یک پوشش مناسب با مواد مناسب با توجه به نوع مبلمان و همچنین یادگیری دوخت پیراهن مبل سلطنتی و راحتی ، با توجه به مهارتی که اکثر خانم ها در خیاطی دارند ، یک راه حل هوشمندانه برای تازه نگه داشتن مبلمان است.

مزیت یادگیری دوخت پیراهن برای مبل سلطنتی و راحتی

دوخت پیراهن مبل راحتی

مزیت دیگر استفاده از روکش مبل و همچنین یادگیری دوخت روکش مبل متنوع سازی فضای داخلی خانه و نوسازی دکوراسیون است ، البته کیفیت ، ضد لک بودن آن و همچنین زیبایی و رنگ آن بایستی متناسب با طراحی خانه باشد .
انتخاب یک پارچه نامناسب و ارزان پس از چندین بار شستشو فرم و رنگ آن را خراب می کند. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ در دکوراسیون داخلی منزل تأثیر زیادی دارد؛ بنابراین باید رنگ روتختی مبل را با توجه به رنگ مبلمان ، فرش ، پرده و سایر اجزای داخلی خانه انتخاب کنید تا از هماهنگی و جذابیت خوبی برخوردار باشد.

به دلیل تنوع زیاد و گسترده مبلمان انتخاب پوشش مناسب تا حدودی دشوار خواهد بود و نمی توان از الگوی خاصی استفاده کرد، بنابراین دوخت یک پوشش خوب در خانه با استفاده از هنر خود می تواند تا حدودی مفید باشد ، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم ما را دنبال کنید تا به شما آموزش دهیم که چگونه با توجه به نوع مبلمان خود ، یک کاور مبل زیبا را بدوزید.

نحوه دوخت پیراهن مبل مرحله به مرحله

 • در مرحله اول آموزش دوخت پیراهن مبل سلطنتی و راحتی ، ابتدا باید تمام قسمت های مبل را به طور دقیق اندازه گیری کنید. بعد از اندازه گیری هر قسمت ، آن را روی یک کاغذ بنویسید و اندازه هر قسمت از مبل را جداگانه و کامل همراه با ذکر نام بخشی که اندازه گیری کرده اید ، یادداشت کنید.
 • بعد از اندازه گیری تمام قطعات و یادداشت برداری از روی آنها ، الگویی متناسب با شکل آنها برای قسمتهایی که دارای منحنی یا الگو هستند طراحی کنید. برای این کار یک کاغذ روغنی برداشته و آن را با دقت زیاد به بخشی که طرح خاصی دارد سنجاق کنید تا کاملاً ثابت شود ، سپس به آرامی و با کمی دقت طرح مورد نظر را روی کاغذ پیاده کنید، برای این کار بهتر است از ماژیک سی دی استفاده کنید زیرا نوک آن بسیار باریک و نرم است و قابلیت پاک شدن از روی کاغذ را ندارد.
 • در مرحله بعدی آموزش دوخت روکش مبل ، توجه داشته باشید که نوع طرح و مدل روکش باید با توجه به نوع مبلمان شما اندازه گیری شود. پس از اندازه گیری و آماده سازی طرح ها ، برش پارچه را شروع کنید. اگر از پارچه های گلدار استفاده می کنید ، به این نکته توجه کنید که اگر طرح گل در یک جهت است ، هنگام برش الگوها را بالا یا پایین قرار ندهید.دوخت پیراهن مبل راحتی
 • در مرحله بعدی آموزش دوخت روکش مبل ، باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام قسمت ها را روی یک لایه پارچه انجام دهید. به طوری که جهت چپ و راست و همچنین پشت و روی پارچه کاملاً مشخص است. بهتر است الگوها را از کنار پارچه ببرید تا در مراحل بعدی مشکلی نداشته باشید.
 • برای تهیه روکش مبل باید یک به یک و مرحله به مرحله به هر مبل بروید و روکش را تهیه کنید ، یعنی ابتدا الگو و اندازه های مبل را تهیه کنید و برش بزنید ، سپس آن را بدوزید و سپس شروع به دوختن مبل بعدی . در این حالت اگر در هر مرحله نقصی داشته باشید می توانید به راحتی آن را برطرف کنید تا در دوخت مبل بعدی تکرار نشود.
 • به همین ترتیب با پارچه ای که دارید تمام قسمت های مبل را الگو و برش داده و هر قطعه ای را که هنگام خیاطی آماده کرده اید وصل کنید. برای پشت مبل، باید از هر دو طرف یک زیپ قرار دهید. برای زیبایی هرچه بیشتر پیراهن مبل سلطنتی و راحتی می توانید از دوخت زیپ مخفی نیز استفاده کنید و بدین ترتیب صاحب یک روکش مبل مناسب شوید.

دوخت کاور مبل راحتی

نکات کلیدی قبل و بعد از دوخت کاور مبل

 1. نوع و مواد پارچه را مشخص کنید تا از کیفیت و کیفیت بالایی برخوردار باشد.
 2. پارچه را قبل از استفاده برای دوختن بشویید.
 3. پارچه را نوار دوزی نمایید
 4. بعد از دوخته شدن روکش آن را اتو کنید.
 5. توجه داشته باشید که در تمام درزها ، 2 سانتی متر فضای دوخت اضافی برای خیاطی در نظر بگیرید.

دلایل استفاده از پیراهن مبل سلطنتی و راحتی

کاور مبل

از اینکه در قسمت آموزش پیراهن مبل سلطنتی و راحتی با ما بودید بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم با یادگیری نحوه دوخت روکش مبل در این مقاله بتوانید با توجه به هنری که دارید پوشش منحصر به فرد و زیبایی برای مبلمان منزل خود تهیه کنید.
سایر آموزش های جالب و کاربردی ما را می توانید برای دوخت پیراهن مبل سلطنتی و راحتی از مشاوران مبل ایفل در زمینه دوخت پیراهن مبل سلطنتی و راحتی کمک بگیرید.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button